Kontakt

ÖPPETTIDER

 

Reception

Måndag-fredag 8-17
Lördag: kontakta oss för aktuella öppettider
Söndag: stängt

Telefonnummer: +46 19-16 40 70
E-post: info@lannalodge.se
(Är ditt ärende akut: +46 19- 16 40 79)

Bokning

Måndag- fredag 9-16

Logipaket och konferenser: bokning@lannalodge.se
Dagsaktiviteter ex. bowling, relax osv: info@lannalodge.se

Restaurang

Dagens lunch (vardagar)
11.30-15.00

Måndag 11.30-21.00
Tisdag – torsdag 06.30-21.00
Fredag 06.30-21.00
Lördag 07.00-21.00
Söndag öppet för frukost 7-10 därefter stängt

Pizzeria
tisdag till lördag kl 15-21

Telefonnummer:
Restaurang/pizzeria +46 19-16 40 70
E-post: restaurang@lannalodge.se

 

Golfbanan

18 hålsbanan är stängd
Par 3 banan öppen

Tidsbokning gäller på allt spel.
Boka din tid på www.golf.se 

 

SHOP

Telefonnr: 019-29 10 45
E-post: mikael@bumlesgolf.se

 

VD

Susanne Åqvist

VD
+4670-2907230
susanne@lannalodge.se

Catrin & Erik

Restaurangansvariga
+4619-164070
restaurang@lannalodge.se
Course Manager

Anders Ädel

Course Manager
+46702-749082
anders@lannalodge.se

Ellinor Birath

Receptionsansvarig
ellinor@lannalodge.se
Företag

Therese Hedén

Företag & Marknad
therese@bmatch.se
Ass. Course Manager

Kent Sundqvist

Ass. Course Manager
+46703-548742
kent@lannalodge.se
HR Chef

Frida Sundholm

HR Chef
frida@lannalodge.se
Ekonomi Chef

Emma Riesenfeldt

Ekonomi Chef
emma@lannalodge.se
Eventkoordinator

Sandra Granath

Eventkoordinator & Medlemsansvarig
sandra@lannalodge.se
Instruktör

Mikael "Bumle" Karlsson

Instruktör & Shop
+4670-744 10 45
mikael@bumlesgolf.se

Henrik Johansson

Ägare
+46706-633801
henrik@bestentreprenad.se

Hitta hit

Adress
Lannalodge, Vretavägen 3, 719 93  VINTROSA

Från Örebro
Kör E20 mot Göteborg
Sväng av till E18 mot Oslo och Karlskoga
Sväng av när skyltar visar Lanna
Följ skyltarna mot Lanna och golfskylt.

Från Karlstad
Kör E18 mot Örebro
Sväng av när skyltar visar Lanna
Följ skyltarna mot Lanna och golfskylt.

Med buss
Linje 513 mellan Örebro och Fjugesta med avstigning Lanna Centrum
Gå av bussen och följ vägen som bussen åker vidare på, sväng höger vid skylt Hidinge och följ cykelvägen ca 400 meter. Sväng ner höger vid skylt Sättran och efter backen ser du anläggningen på vänster sida.

Med taxi
Vi har fast pris med Taxi Kurir, 019-12 30 30. 
Personbil max 4 personer 465 kr ”detta priset gäller oavsett dag och tid”
Större bil max 8 personer 612 kr ”detta priset gäller oavsett dag och tid”
Uppge: “Lanna Golf” vid bokning för att det fasta priset ska gälla.

Dessa fasta pris gäller när medlemmar eller andra kunder beställer Taxi och vill åka från Centrala Örebro ut till Lannalodge Golfklubb eller från Lannalodge Golfklubb in till centrala Örebro.