Kontakt

ÖPPETTIDER

Reception

08.00-19.00

Telefonnummer: +46 19-16 40 70
E-post: info@lannalodge.se
(Akutnummer: +46 70-265 15 70)

 

Restaurang

Måndag-fredag: 06.30-21.00
Lördag-söndag: 07.00-21.00

Telefonnummer: +46 19-16 40 74/75
E-post: restaurang@lannalodge.se

 

Golfbanan

08.00-19.00

Telefonnummer: +46 19-16 40 70
E-post: info@lannalodge.se

 

VD

Anna-Karin Larsson

VD
+46702-651570
anna-karin@lannalodge.se
Restaurangchef

Maria Skoglund

Restaurangchef
+46706-997544
restaurang@lannalodge.se
Course Manager

Anders Ädel

Course Manager
+46702-749082
anders@lannalodge.se
Företag

Per Helge

Företag & Marknad
+46706-732000
per@lannalodge.se
Restaurang

Johan Skoglund

Restaurang
+46702-069399
restaurang@lannalodge.se
Ass. Course Manager

Kent Sundqvist

Ass. Course Manager
+46703-548742
kent@lannalodge.se
Hotell

Susanne Åqvist

Hotell & Golf (Föräldrarledig)
+46702-037418
susanne@lannalodge.se
Ägare

Henrik Johansson

Ägare
+46706-633801
henrik@bestentreprenad.se

Hitta hit

Adress
Lannalodge, Vretavägen 3, 719 93  VINTROSA

Från Örebro
Kör E20 mot Göteborg
Sväng av till E18 mot Oslo och Karlskoga
Sväng av när skyltar visar Lanna
Följ skyltarna mot Lanna och golfskylt.

Från Karlstad
Kör E18 mot Örebro
Sväng av när skyltar visar Lanna
Följ skyltarna mot Lanna och golfskylt.

Med buss
Linje 513 mellan Örebro och Fjugesta med avstigning Lanna Centrum
Gå av bussen och följ vägen som bussen åker vidare på, sväng höger vid skylt Hidinge och följ cykelvägen ca 400 meter. Sväng ner höger vid skylt Sättran och efter backen ser du anläggningen på vänster sida.

Med taxi
Vi har fast pris med Taxi Kurir, 019-12 30 30. 
Personbil max 4 personer 390 kr ”detta priset gäller oavsett dag och tid”
Större bil max 8 personer 530 kr ”detta priset gäller oavsett dag och tid”
Uppge: “Lanna Golf” vid bokning för att det fasta priset ska gälla.

Dessa fasta pris gäller när medlemmar eller andra kunder beställer Taxi och vill åka från Centrala Örebro ut till Lannalodge Golfklubb eller från Lannalodge Golfklubb in till centrala Örebro.